Roboty kuchenne z dużą ilością funkcji (dla profesjonalistów)

Gotowanie od lat kojarzy się z wykonywaniem bardzo wielu funkcji – te z kolei bardzo często są realizowane w jednym czasie (lub muszą być tak realizowane, gdy ostateczny efekt ma być zadowalający lub chociażby szybki). Nie zważając już na amatorów kuchni, a raczej jedynie na profesjonalistów – ci potrzebują posiadać bardzo zaawansowane sprzęty. Jednym z nich jest robot kuchenny. Na jego podział składają się dwie główne kategorie: planetarny i tradycyjny.

Nie mniej jednak – jeśli chodzi o kuchnie profesjonalistów, z pewnością bardziej nada się opcja numer jeden. Robot planetarny to urządzenie, które zajmuje się mieszaniem ciast, ale także ich dokładnym wyrabianiem. Co ważne, ten rodzaj robota wykorzystuje funkcje obracania się nie tylko wokół własnej osi mieszadeł, ale także wokół całej misy. Dzięki temu – wykonanie danego ciasta staje się bardzo precyzyjne.

Przy czym nie jest wymagana ludzka siła. Takie roboty bardzo często odnajdują swoje zastosowanie w profesjonalnych kuchniach i restauracjach. Są popularne przede wszystkim w wielu cukierniach i piekarniach, gdzie wyrabianie ciasta metodą ręczną byłoby wręcz niemożliwe. Jeśli chodzi o roboty tradycyjne – te nadają się raczej w mniejszych kuchniach, ponieważ ich działanie ogranicza się do obracania jedynie mieszadeł wokół własnej osi.

Działaniem można je przyrównać do popularnych mikserów ręcznych, jednak tu – nie wymagane jest jego trzymanie i używanie sił rąk. Roboty kuchenne z dużą ilością funkcji wybiera się w bardzo precyzyjny sposób. Są to urządzenia bardzo drogie, co powoduje konieczność zwrócenia uwagi na kilka najistotniejszych funkcji:

  • Moc urządzenia to bardzo ważny element, na którym trzeba zawiesić oko. Mówi się, że im większa – tym lepiej.

    Najmocniejsze urządzenia posiadają nawet 1700W. Nie mnie jednak, w parze z mocą powinna iść bardzo solidna konstrukcja. W końcu długotrwałe, nieprzerwane działanie musi być zamknięte w mocnym urządzeniu;

  • Ważna jest także misa i jej pojemność. Jej wybór zależy jednak od indywidualnego, przyszłego przeznaczenia.

.