Jak prawidłowo prostować włosy

Stylizowanie włosów zmienia się tak szybko, jak zmienia się moda i wszelkie panujące trendy. Nie mniej jednak, należy zauważyć jak bardzo te style cyrkulują. Obecnie powraca się do efektów, które były wymarzone do osiągnięcia przez nasze babcie, czy prababcie. Co jednak z prostowaniem włosów? Jest to bardzo prosty zabieg, który w zasadzie całkowicie zmienia strukturę włosa i ich ostateczny wygląd. Nie jest trudny do zrealizowania i niemalże każdy może go wykonać.

Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych krokach. Najważniejszy jednak jest sprzęt. Bez prostownicy ciężko będzie tego dokonać. Oto na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę:

  • Przed prostowaniem włosów zaleca się ich oczyszczenie. Nigdy nie powinno się poddawać ich znacznej temperaturze, gdy są na nich pozostałości jakichkolwiek kosmetyków.

    Dobry szampon i ulubiona odżywka to podstawa. Pamiętajmy jednak, że muszą być one do końca wysuszone, aby nie zniszczyć doszczętnie struktury;

  • Prostowanie włosów wydaje się i być może jest katorgą dla włosów. Wie to każdy, kto choć raz dotknął końcówki danej prostownicy – jest przecież okropnie gorąca. Można sobie jedynie wyobrazić jak ,,czują’’ się nasze włosy po kontakcie z takim urządzeniem. Naprzeciw problemom wychodzą dlatego kosmetyki, które mają chronić włosy.

    Zwą się one termo ochronnymi. Warto wspomnieć, że nie tylko chronią, ale także wspierają efekt końcowy – czyli wygładzenie i lśnienie;

  • Ostatnim krokiem jest praktyczne przejście do realizacji przy użyciu wyżej wspomnianego urządzenia, jakim jest prostownica. Najważniejsze jest ustawienie odpowiedniej temperatury, która jest raczej ustalana na podstawie włosów. Nigdy nie powinno się upierać, że najwyższa będzie najlepsza – może tylko zniszczyć włosy. Odpowiednie podzielenie włosów na partie jest również ważne, o ile zależy nam na konkretnym efekcie.

    Pamiętajmy, aby się nie spieszyć. Urządzenie jest gorące i może przysporzyć niemałych problemów! Tylko umiejętne z niego korzystanie da zadowalające efekty.

.