Idealny aparat fotograficzny dla blogera

Blogi i całe social media wywierają niesamowicie ogromny wpływ na robienie coraz to lepszej jakości zdjęć. Dzieje się tak, ponieważ konkurencja nie śpi, a natłok współczesnej informacji w formie graficznej – stale rośnie. Dziś bloger to nie tylko styl życia, ale i zawód. Każdy, kto choć raz próbował liznąć tego tematu wie, że zdjęcia odgrywają tu nadrzędną rolę. Aby dane zdjęcia zrealizować nie wystarczy jednak tylko dobry sprzęt.

Jak się okazuje, wiele, a nawet najwięcej zależy od pomysłu i idei przewodniej. Dziś świat generuje coraz to nowsze trendy. Bowiem wiadomo, że najważniejsze jest uchwycenie danej, niepowtarzalnej chwili. Lecz co, gdy w danym momencie nie mamy przy sobie profesjonalnego aparatu? Dziś telefony, zwane smartfonami pozwalają na osiągnięcie naprawdę dobrych efektów fotograficznych. Niestety, najlepiej działają w trybie dziennym, gdy światło jest na tyle idealne, aby wydobyć przy tym najmniejsze detale.

Nie mniej jednak, każdy kto prowadzi bloga, zgodzi się z tym – że posiadanie sprzętu, jakim jest aparat jest bardzo pomocne. Jak więc wybrać aparat fotograficzny, który spełni wymagania blogerów?

  • Przede wszystkim nie należy oszczędzać. Lepiej odłożyć kilkaset złotych więcej, aby zainwestować w sprzęt, który posłuży latami. Biorąc pod uwagę fakt, że współczesne smartfony sięgają ceny nawet ok. 3000 zł – kupowanie aparatów fotograficznych za kilkaset złotych jest po prostu nieużyteczne;
  • Należy zastanowić się do czego właściwie ma służyć aparat.

    Wiele zależy od branży bloga, której się poświęca. Inne aparaty nadadzą się do realizowania kompozycji plenerowych, modowych – a inne świetnie odnajdą się w portretach, makijażach. Propozycji jest mnóstwo. Warto jednak postawić na produkty, które są już sprawdzone przez innych. Uniwersalne rozwiązania są świetne, ponieważ mogą być wzbogacone o np.

    dodatkowe, wymienne obiektywy, nakładki, itd.;

  • Dobrze jest zasięgnąć opinii innych fotografów – amatorów lub sprawdzić działanie sprzętu ,,na własnej skórze’’.

.