Do czego w kuchni przyda się blender

Blender to bardzo sprytne i wielofunkcyjne urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie niemal w każdej kuchni. Kiedyś wszystkie czynności za które jest obecnie ,,odpowiedzialny’’ były realizowane w inny sposób. Dzięki właśnie tym problemom i uważnemu przyglądaniu się producentów – stworzono blender. Niezależnie od tego czy mowa o ręcznym, czy też stojącym – wszystkie spełniają bardzo ważne i różnorakie funkcje. Oto jedynie niektóre z nich:

  • Każdy z nas kiedyś musiał coś pomieszać. I choćby było to ciasto na naleśniki – ciężko jest zrealizować to zadanie przy użyciu łyżki. Nie każdy z kolei ma w domu urządzenie, jakim jest mikser. Zwłaszcza ci, którym nie w głowie pieczenie ciast. Na pomoc przychodzi właśnie blender, dzięki któremu zmieszanie składników stanie się niemalże przyjemnością;
  • Blender idealnie nadąża za trendami, pojawiającymi się w dzisiejszym świecie. Dzięki niemu można przygotować szereg posiłków, które wpisują się w znaczenie słowa typu ,,fit’’.

    Koktajle owocowe, czy warzywne to nie problem. Warto jednak pamiętać o tym, aby dobrze dobrać stopę blendera. Jest to ważne, ponieważ miękkie składniki bardzo lubią rozpryskiwać się poza obszar miski, a nawet na część kuchni. Obecnie najnowsze rozwiązania oferują funkcje ochrony przed zabrudzeniem – jeśli tego typu posiłki są głównym zamiarem, to warto to przemyśleć;

  • Blender świetnie nada się także do kruszenia dużo twardszych elementów, jakimi są np. orzechy, czy chociażby lód. Oczywiście, jest to funkcja, która przyda się niemal w każdej kuchni. Nie mniej jednak trzeba pamiętać o tym, aby pod takie czynności blender był odpowiednio dobrany. Obecnie producenci oferują takie urządzenia, których moc waha się w granicach 200-1000 W. Warto wiedzieć, że te, które mają poniżej 500 – nie będą w stanie zrealizować planu skruszenia lodu. Pomimo faktu, że będą ,,działać’’ – po pewnym czasie zaczną się palić, co w efekcie sprawi, że urządzenie nie nada się do ponownego użytku.

.