Do czego służy trymer

Trymer to współcześnie coraz bardziej popularne urządzenie, które spełnia szereg przydatnych funkcji. Jego głównym konkurentem są maszynki do golenia i depilatory. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co konkretnie odróżnia go od konkurencji. Jak się okazuje, trymer to urządzenie wielofunkcyjne. Pod tym hasłem kryje się szereg produktów, które różnią się swoim przyszłym przeznaczeniem. Nie mniej jednak, trymer służy do podcinania owłosienia w różnych miejscach na ciele. Najbardziej znane jest przeznaczenie trymera, które służy regulacji brody i wąsów u mężczyzn. Nie mniej jednak, z łatwością można spotkać produkty, które swoje zastosowanie znajdują w podcinaniu włosów w uszach, nosie, brwiach, a także w miejscach intymnych. Jeśli chodzi o tradycyjne golarki, czy depilatory – ciężko jest dokonać z nimi tych wszystkich czynności. Z reguły służą one do depilacji większych partii ciała, czyli np. brody, czy głowy.

Trymery to często urządzenia bardzo małe i mobilne, dzięki czemu znajdują swoich zwolenników. Jak wybrać najlepszy trymer?

  • Najważniejsze jest to, aby urządzenie posiadało funkcję regulacji długości zarostu. Oczywiście, istnieją jednostki, które są zdecydowane na jedną, konkretną długość lub jej całkowity brak. Nie oznacza to jednak, że dane urządzenie będzie w stanie właśnie taki efekt osiągnąć. Funkcja regulacji sprawi, że urządzenie dostosuje się do zmieniających się preferencji danego użytkownika. Niektóre trymery posiadają także opcję zablokowania danej długości, aby w trakcie pracy nie została ona zmieniona. W zależności od urządzenia – skala długości waha się od 1mm-18mm;
  • Kolejną bardzo istotną rzeczą są ostrza. W końcu to one odpowiadają za osiągnięcie wymarzonego efektu, który nie podrażni skóry. Złotą radą jest szukanie takich urządzeń, które są w stanie same się oliwić. To sprawia, że konieczność kupowania specjalistycznej oliwy i ciągłej konserwacji urządzenia nie będzie już konieczna. Najlepiej sprawdzają się ostrza ze stali nierdzewnej lub tytanowej.

.