Czym kierować się przy wyborze lokówki

Lokówka do bardzo sprytne urządzenie do stylizacji włosów. Szczególnie doceniane przez panie posiadające średnie i długie kosmyki włosów. Obecnie, rynek takich sprzętów oferuje bardzo wiele rozwiązań, a te znacznie się od siebie różnią wieloma czynnikami. Warto wiedzieć, że istnieje wiele renomowanych producentów, których produktów raczej nie trzeba testować.

Jest też duże ryzyko, że trafi się na tzw. podróbki lub co gorsza – tańsze odpowiedniki. Pomimo zapewnień, można natknąć się na prawdziwego bubla, a w następnej kolejności odczuć jego fatalne skutki, np. przypalenie włosów.

Aby dokonać poprawnego wyboru lokówki należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Przede wszystkim należy skupić się na tym, jaki w istocie efekt chcemy osiągnąć. Wszystko zależy, czy loki mają być duże, małe, a może złamane. Istnieje wiele opcji końcowej stylizacji. Nie mniej jednak – ważne jest także to, czy nasze włosy są podatne na wpływ temperatury.

    Niektóre panie zmagają się z problemem, który polega na tym, że niestety lokówki nie działają. Zależy to głównie od struktury włosa i jego długości. Z reguły te dłuższe – ciężej jest pokręcić;

  • Należy także wspomnieć, że lokówki dzielą się pomiędzy sobą wieloma opcjami. Można wybrać lokówkę wielofunkcyjną lub odpowiedzialną za jedną funkcję.

    Te pierwsze niestety są uznawane za mniej efektywne. Z pewnością dlatego, że charakteryzują się wymiennymi końcówkami, a ta technologia nie pozwala na maksymalne ich nagrzanie się;

  • Istnieją też lokówko suszarki – świetne rozwiązanie dla kobiet, które pragną uzyskać dwa rozwiązania za jednym ,,machnięciem’’. Te jednak są zaliczane wyglądem do szczotek. Różnicą się pomiędzy sobą jakością i długością włosa.

    Efekt? Wysuszone i lekko uniesione włosy u nasady;

  • Wybierając lokówkę – warto zasięgnąć porad innych kobiet. Bardzo często można się z nimi spotkać na dedykowanych forach. Tam opinie zamieszczają osoby, które rzeczywiście dany produkt przetestowały i mogą o nim powiedzieć więcej słów.

.