Czym kierować się przy wyborze kamery sportowej

Kreowanie filmów to obecnie sprawa niemalże banalna. Oczywiście, gdy na myśli mamy filmy, które niekoniecznie mają być piękne wizualnie – ale przedstawiać dane momenty, które zwyczajnie zachwycą. Jednym z rodzajów takich filmów jest sport. Tu, jak nigdzie indziej liczy się dynamika i bardzo dobry sprzęt, który za tym nadąży. Obecnie istnieje bardzo dużo zwolenników sportów ekstremalnych: narty, motor, nurkowanie, skakanie na bungee, ze spadochronem, itd. Wszyscy, którzy podejmują się tego typu wyzwań pewnie jednogłośnie stwierdzą, że dobrze byłoby je uwiecznić. Sporty ekstremalne, choć nie tylko wiążą się jednak ze znacznym ryzykiem.

Ciężko jest coś nagrywać, gdy dany sprzęt w trakcie wykonywania jakiejś czynności może upaść, zniszczyć się, a w efekcie – nie zapewni danych wspomnień. Można sobie tylko wyobrazić sytuację w której chociażby jadąc na rowerze – nagrywamy coś telefonem. O tragedię nie trudno – sprzętu, a nawet i swojego bezpieczeństwa. Dlatego też naprzeciw takim problemom wychodzą producenci kamer sportowych. Zauważając wyraźną potrzebę wielu zwolenników sportów, stworzyli szereg produktów, które odpowiadają właśnie takim wymaganiom. Jak się okazuje – na rynku pojawia się bardzo wiele tego typu rozwiązań. Dlatego też dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii, zanim dokona się ostatecznego wyboru i zakupu:

  • Wiatr, deszcz, upadek, pył, nadmierne słońce – wszelkie te elementy są niebezpieczne dla działania sprzętu.

    Dlatego też najważniejsza w wyborze staje się wówczas obudowa kamery sportowej. Musi być przede wszystkim odporna na wyżej wymienione czynniki. Dobrze jest, gdy posiada proste funkcje, które można obsłużyć mając na sobie chociażby rękawiczki;

  • Rozdzielczość, liczba klatek na sekundę, ogniskowa, jasność, pamięć, czułość matrycy i sama matryca. Te wszystkie parametry są niezmiernie ważne. Ich działanie i charakterystyka zmienia się równocześnie z wymaganiami danego sportowca. Im wyższe – tym lepsze filmy powstaną przy użyciu danego sprzętu.

.