Czy sprzęt AGD to dobry pomysł na prezent ślubny

Prezenty ślubne od lat kojarzą się z wielkimi, ozdobnymi pudłami, zawiniętymi w kolorowy papier i okazyjną kokardę. Jest to jednak przekonanie pokolenia rodziców lub nawet dziadków. Kiedyś, gdy para młoda podejmowała decyzje o małżeństwie – z reguły było tak, że od razu razem zamieszkiwali. Nie wszystkich było stać na mieszkanie, a co dopiero na jego późniejsze wyposażenie.

Stąd właśnie przekonanie, że prezenty ślubne powinny młodym w tym pomóc. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie zmieniające się trendy. Współcześnie – nie wszyscy cieszą się z takich prezentów. Mowa oczywiście o zestawie garnków, sztućców, robotów kuchennych, ekspresów do kaw, czy nawet pralek.

Mogłoby się wydawać, że odciążenie pary młodej takimi sprzętami to klucz do ich szczęścia. Czy aby na pewno? Współczesny świat jest bardzo różny. Zanim zdecydujemy się na podarowanie jakichkolwiek urządzeń AGD jako prezent ślubny, zastanówmy się nad poniższymi kwestiami:

  • Po pierwsze należy przeanalizować – czy młodym rzeczywiście jest to potrzebne. Dzisiaj już normalne jest tworzenie specjalnej listy życzeń w której ujęte są wymarzone prezenty.

    Goście pomiędzy sobą zajmują się realizacją takiej listy, a w efekcie wszyscy są zadowoleni. Nie ma sensu na siłę kupować nowej pralki, czy czegokolwiek innego – jeśli młodzi nie wyrazili takiej chęci. Może się okazać, że owa im się zwyczajnie nie przyda, a potem będą kombinować jak ją sprzedać (nie chcąc przy tym urazić dobrych chęci gościa);

  • Z drugiej strony – należy zdawać sobie sprawę, ile współcześnie kosztuje wyprawienie ślubu i wesela. Nie bez powodu sale są wynajmowane z kilkuletnim wyprzedzeniem, lista gości sporządzana w podobnym czasie.

    Wesele to wydarzenie życia. W zależności od indywidualnych preferencji, jego koszt wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nic dziwnego, że para młoda chce otrzymać więc od gości kopertę, w której znajdą właśnie pieniądze. Najważniejsze jest, aby czytać dokładnie co napisane jest na zaproszeniach.

.